Врач-терапевт высшей категории, физиотерапевт. Кандидат медицинских наук, доцент кафедры физической терапии , эрготерапии

Реабилитационные методики лечения патологии хребта и суставов

Ольга Володимирівна Ковальова з відзнакою закінчила лікувальний факультет Запорізького державного медичного інституту. Інтернатуру проходила в 10-ій міській клінічній лікарні, працювала там же дільничним терапевтом. У 1986 році переведена в МСЧ ВО «Радіоприлад» на посаду цехового терапевта, а через рік – лікаря кардіологічного відділення. Закінчила клінічну ординатуру.

З 1992 року – старший лаборант кафедри кардіології. У 1995 році захистила кандидатську дисертацію у Запорізькому державному медичному інституті за фахом «Кардіологія» і почала працювати асистентом кафедри медицини невідкладних станів. До 14 квітня 2006 року продовжувала роботу на посаді лікаря-терапевта приймального відділення, лікаря функціональної діагностики 9-ої міської клінічної лікарні. З 2006 року працює на посаді доцента.

Ковальова О.В. впроваджує у лікарську практику новітні досягнення науки і техніки (LEIT-терапія; фізіотерапевтичні методи лікування в реабілітації хворих кардіологічного, гастроентерологічного, пульмонологічого, неврологічного профілю, реабілітаційні методики лікування при патології хребта Eurospine, патології суглобів та хребта Sano Roller). Ввела в лікувальну та реабілітаційну практику діагностику вегетативного статусу в клініці внутрішніх хвороб з розробкою у подальшому алгоритму лікування функціональних розладів у залежності від отриманих результатів. Володіє методами голкорефлексотерапії. Розроблені особисто Ольгою Володимирівною методи діагностики та лікування широко застосовуються в лікувальній практиці, в тому числі за кордоном (Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Польща).

Ковальовою Ольгою впроваджені в учбовий процес ряд сучасних перспективних методів, таких як нейролінгвістичне програмування. В процесі викладання та в лікувальній роботі застосовує дистанційні методи. Наразі Ольга Володимирівна працює над здобуттям наукового ступеня доктора медичних наук. Є автором 296 друкованих робіт (з них за фахом – 86, посібників – 7, підручників – 3).

З 2013 року активно брала участь у роботі з організації та наданні допомоги військовим і постраждалим в зоні АТО. Розроблені реабілітаційні програми поранених, які мають черепномозкову травму, контузію, програми з соціалізації воїнів АТО. У 2016 році отримала подяку від Запорізької ОДА «За активну участь в укріпленні матеріально-технічної бази ЗСУ, військово-патріотичному вихованні молоді, сприянні охороні громадського порядку» та грамоту від координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА «За вагомий внесок у виховання молоді в козацьких народних традиціях, а також за активну участь в операції “Козацький волонтер” у період бойових дій».

Ковальова О.В. є членом департаменту розвитку міжнародного співробітництва в галузі медичних іннова ційних технологій діагностики та реабілітації Асоціації сприяння глобалізації освіти та науки SPACETIM, є дійсним членом громадської організації «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини», членом Асоціації превентивної та антиейджинг медицини.